Rehberlik

Gün içerisinde çocuğunuz hakkında bilgi almak için okulumuzu arayıp öğretmeniyle görüşebilirsiniz. (Görüşmelerin uyku saatleri içerisinde olması çalışma düzenimizin ve eğitim ortamının bozulmaması/aksamaması açısından önemlidir). Ayrıca çalışan anne ve babalar mesai saatleri dışında (hafta içi 18.00´den sonra, cumartesi) randevu alarak okulumuzu gezip daha ayrıntılı bilgi alabilirler.      Okul öncesi eğitim döneminde çocukların her yönüyle sağlıklı gelişmeleri, okul ortamına uyum sağlamaları ve kapasitelerini ortaya koyabilmesi için eğitim çalışmaları psikolog desteğiyle birlikte yürütülmektedir. Sınıf gözlemleri sonunda elde edilen bilgiler ışığında öğretmenlere yönlendirmeler yapılır.  Yıl içinde öğretmenlere yönelik hizmet içi eğitimler yürütülür. Belirli dönemlerde velilerimize yönelik çeşitli konularda alanında uzman kişilerin sunduğu seminerler düzenlenmektedir.

- Oryantasyon Çalışmaları: Öğrencilerin en kısa sürede okula uyumunu sağlamak için oryantasyon programı hazırlanır ve uygulanır. Bu program içinde çocuğun öğretmeni ile güven ilişlisi kurmasını sağlamak amacıyla düzenlemeler yapılır. Öğrencilerin birbirini tanımasını ve kaynaşmasını sağlamak için çeşitli tanışma oyunları ve aktiviteler düzenlenir.

- Bireysel ve Grup Çalışmaları: Grup çalışmaları periyodik olan sınıf ortamında yapılır. Bu çalışmaların amacı çocukları grup içinde gözlemlemektir.

    Öğrenciler gerekli durumlarda psikolog tarafından izlemeye alınır. Bunun sonucunda zaman zaman değerlendirmeye yönelik olarak çeşitli envanterler kullanılır. Yapılan bu görüşmeler her çocuk için hazırlanan dosyalara kayıt edilir. Velilerimize bilgi verilir.

© 2012 elifanaokulu.com , Tüm Hakları Saklıdır.

          twiter
         
          facebook
Konseptika