Hakkımızda

2006 yılından bu yana faaliyet gösteren Elif Anaokulu Beykent T.C. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı bir kurumdur. Bina konumu, personel, müfredat, yönetmelik ve diğer tüm faaliyetlerimiz Türkiye´nin eğitim konusunda en yetkili makamı olan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından son derece özenli ve ayrıntılara önem veren bir tutum içerisinde denetlenmektedir.

Tüm bölümleri 2-6 yaş arası öğrencilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda düzenlenmiş, bağımsız, bir binada hizmet vermektedir. Her yaş grubu için ayrı ayrı geniş ve aydınlık sınıflar, ilgi köşeleri, modern ve zengin oyuncaklarla donatılmış oyun odası, bahçe içerisinde oyuncakla donatılmış oyun parkı, yemekhane ve yaş gruplarına göre ayrı ayrı tuvaletler mevcuttur.

Okulumuzda öğrencilerimiz 2-6 yaş aralığında olup, sınıflarımızı yaş gruplarına göre ayırmakta ve gün içinde öz oyun saatlerinde farklı sınıfları kullanabilmektedirler.  Eğitim koordinatörümüz Selçuk Üniversitesi Anaokulu Öğretmenliği mezunu olup 12 yıllık tecrübeye sahiptir, her sınıfın kendine ait bir sınıf öğretmeni ve yardımcı öğretmeni vardır. Servis öğretmeni ve yardımcı öğretmenler dahil tüm öğretmen kadromuz çocuk gelişimi ve eğitimi / okul öncesi öğretmenliği mezunudur. Servis öğretmeni, aşçı, temizlik elemanı ve şoför okulumuzun kendi bünyesinde bulunan çalışanlardır.

Eğitim kadromuz, mesleki olgunluk ve alan donanımı açısından tecrübeli, kendini geliştirmeye yönelik çalışmalarda katılımcı, sevgi ile çocuk eğitimini ilke edinmiş, ekip ruhu ile çalışanlardır.

 • Çocuklarımızın gelecekte ne olacağını değil bugün de birey olduğunu düşünmek.
 • Çocuklarımızı sevmek değer vermek.
 • Çocuklarımızı dinlemek.
 • Çocuklarımızı çabalarına saygı göstermek
 • Çocuklarımıza karşı koruyucu değil, yardımcı olmak
 • Çocuğun olumlu yönlerini destekleyip, olumsuzlukları sevgi ile yok etmek.
 • Çocuklarımızın eğlenerek, oynayarak öğrenmelerini sağlamak.
 • Çocuklarımıza uyguladığımız tüm eğitim yöntemlerinin bilimsel tabanlı olmasını sağlamak.
Çocuklarımızın zekâlarının sürekli gelişmekte olduğunu ve enerjik yapılarını göz önünde bulundurarak alanımızdaki tüm eğitim modellerinin sentezlendiği bir programı renkli aktivitelerle onlara sunmak.
© 2012 elifanaokulu.com , Tüm Hakları Saklıdır.

          twiter
         
          facebook
Konseptika