Sağlık ve İlkyardım

Bizler çocuklarımızın mümkün olduğu kadar okullarına düzenli gelmelerini isteriz. Onların sağlıklı olmaları bizler için önemlidir. Bu nedenle hasta ve ateşli çocuk, çocuklarımızın sağlığı için iyileşinceye kadar okula kabul edilmezler.

          

Elif Anaokulunda bulunan çocukların sağlığı bizler için çok önemlidir. Sizlerinde çocuklarımızın sağlığı ile yakından ilgilendiğiniz ve bu konuya hassasiyet göstereceğinizi bildiğimiz için önemli noktalarda bizlere uyum sağlayacağınızı biliyoruz, bu nedenle aşağıdaki maddeler bizler için çok önemli olup uymanızı ve gerekeni yapmanızı bekliyoruz.

1. Okulumuza başlarken, kendi doktorundan sağlık raporu almanız gerekmektedir.

2. Bulaşıcı hastalık sonrası çocuğu okula başlatırken yeniden doktor hastalığın bulaşıcı dönemini atlattığını gösteren bir rapor almanız gerekmektedir.

3. Herhangi bir enfeksiyona diğer çocuklara bulaşmaması açısından kritik dönemi atlatıncaya kadar nekahat dönemini evde geçirmesini sağlamanız gerekmektedir.

Böylelikle hasta olan çocuğumuzun daha çabuk iyileşmesine hem de hastalığın daha az cereyan etmesini sağlarız.

4. Çocukların okul süresince verilecek günlük ilaçlarının üzerinde mutlaka isimlerinin ve hangi ölçekte hangi saatlerde kullanılacağının ilaç üzerilerine yazılması çok çok önemlidir.

 • Detaylarıyla üzeri yazılı ilaçların sorumlu kişilere teslim edilmesinin sağlanması gerekmektedir.
 • Sizlerin bilgisi olmadan hiçbir şekilde çocuklara ilaç verilmez.
 • Öğrencilerin acil rahatsızlıklarında ilk tedavi yapılarak gerekiyorsa bir sağlık kuruluşuna ulaştırılmaları sağlanır ve aileye bilgi verilir. Öğrencilerin günlük alması gereken ilaçların takibi yapılır. Haftalık temizlik kontrolleri (beden, saç, tırnak, diş) yapılır. Uzman doktorların gözetiminde diş-göz taraması yapılır.
 • Hastalıklar konusunda velilerimizi ve öğretmenlerimizi bilgilendirmeye özen gösterdiğimizden, hasta olan öğrencinin velisi o gün okulu arayıp öğrencinin hastalığı konusunda okul idaresine bilgi verir. 
© 2012 elifanaokulu.com , Tüm Hakları Saklıdır.

          twiter
         
          facebook
Konseptika